Tato stránka využívá cookies. Ne, to není žádné cukroví, ale soubory, díky nimž například nemusíte znova zadávat stejné údaje, když už jste je jednou vyplnili (více informací). Beru na vědomí

Jaký vliv mají děti na podnikání na volné noze a naopak?

Veliký a blahodárný.

Podnikat na volné noze s dětmi znamená:

 • Vydělávat tak 2x víc než bez nich (když máte 2 děti). Zvláště od jejich střední školy potřeba hotovosti v rodině výrazně stoupá. Naštěstí nemáme jako freelanceři žádný strop/ limit ve svých příjmech, je to jen na nás.

 • Pro matky to je zvládnout svoje podnikání ideálně za 4 až 6 hodin denně, a to ještě flexibilně podle potřeb rodiny, mít volněji na prázdniny, v době nemoci dětí, jistého hlídání není nikdy dost.Však si to můžeme prodloužit  až budou děti studovat VŠ nebo odejdou z domů, to už nás pak moc nepotřebují a může pokračovat jak dlouho chceme. Muži můžou podnikat více času. Podle vědeckých výzkumů je stejně lepší, aby lidi 40+ pracovali méně než 25 hodin za týden, pak se zlepšuje duševní kapacita. 

 • Dělat vše efektivně, ať máme víc času na rodinný život a servis kolem, sportování, dovolené, ať děti od budoucího podnikání neodradíme velkou vytížeností, omezením svých koníčků.

 • Investovat do sebe - školení, zlepšování našich procesů, rozvíjení spolupráce, ať časem nevyhoříme a zvládneme nové technologie, změny na trhu.

 • Více investovat v rodině – do jejich vzdělání, cestování a poznávání světa, do budoucího bydlení dětí, do pasívních příjmů na náš důchod. Při investování jsme my, freelanceři, často odvážnější než zaměstnanci, jsme tak i dobrý příklad pro děti.

 • Tvořit finanční rezervu na horší časy, ať není doma stres ani v době krize, nemoci, nízké sezóny. Děti vnímají podnikání jako chození do práce. Vydělávání peněz pro rodinu beroujako samozřejmou činnost rodičů, obdobně jako my vnímáme jejich školní povinnosti.

 • Víc o sebe pečovat, ať to ve zdraví a dobré kondici zvládneme co nejdéle, musíme pečovat o dobré vztahy s klienty a kolegy, v úplné a velké rodině je podnikání vždycky lepší.

 • Být optimistou a pozitivním člověk, na nic si v našem podnikání doma nestěžovat, ať vnímají děti naše podnikání jako prima záležitost, ať se mají chuť zapojit, pokračovat, rozvíjet společně a jsme jim dobrým příkladem pro další život. Když nemáme žádného šéfa a soutěživé vztahy v práci, tak to jde určitě snadněji. Nechceme mít z dětí nespokojené zaměstnance, co nestíhají svůj rodinný život nebo se obětují korporacím.

 • Děti svým příchodem na svět nastaví jiné životní hodnoty a priority. Díky dětem máme zajištěnou každodenní motivaci pracovat, přemýšlet, dělat i věci, co se nám moc nechce nebo se moc nedaří, motivaci každý den vstát a jít bojovat, nevzdávat to. Díky dětem máme jistotu, že všechno má veliký smysl, protože doma je to bezva, naše přírůstky a domácí posuny, jejich pokroky ve všem možném za to stojí. Máme naději na bezva stáří, kdy děti podnikání převezmou a my se ještě zapojíme a budeme se mít čím bavit.

  Děti a nemovitosti jsou nejlepší investice.

 

 

OL reality s.r.o.
Stupkova 952/18, Olomouc, 779 00
Mobil: +420 603 541 434
IČ: 041 49 441
eva.lachova@seznam.cz
www.olreality.cz

Zpět na úvod | Nastavit jako domovskou stránku | Kontakty | Mapa stránek