Tato stránka využívá cookies. Ne, to není žádné cukroví, ale soubory, díky nimž například nemusíte znova zadávat stejné údaje, když už jste je jednou vyplnili (více informací). Beru na vědomí

Ohledně předkupního práva citujeme z článku od Bc. Marie Ratajové, jednatelky  Ratajová & partneři s.r.o. , http://www.abes.cz/

nový Občanský zákoník č. 89/2012 Sb. zavedl od ledna 2014 předkupní právo mezi vlastníky pozemku a stavby na něm postavené. Bude-li chtít klient koupit stavbu na pozemku jiného vlastníka, musí respektovat jeho předkupní právo a prodávající stavbu musí nejdříve nabídnout ke koupi majiteli pozemku. Teprve pokud ten nabídku nevyužije, může klient nemovitost koupit. Totéž platí i opačně pro koupi pozemku, na kterém je postavena stavba jiného vlastníka.
Pokud prodávající tuto svou povinnost nesplní, vystavujete klienta riziku, že se bude vlastník stavby či pozemku domáhat soudně svého předkupního práva a zneplatnění kupní smlouvy.

Od roku 2018 se opět vrací předkupní právo pro spoluvlastníky věci nemovité,  tedy na společné pozemky, jednotky.

Od začátku každého obchodu vás upozorníme na předkupní práva, které je potřeba řešit. Poradíme vám podle konkrétní situace, jak projednat se spoluvlastníky. U kupních smluv, které budete řešit s naší RK, vám připraví advokátní kancelář potřebné formuláře pro spoluvlastníky nemovité věci.

OL reality s.r.o.
Stupkova 952/18, Olomouc, 779 00
Mobil: +420 603 541 434
IČ: 041 49 441
eva.lachova@seznam.cz
www.olreality.cz

Zpět na úvod | Nastavit jako domovskou stránku | Kontakty | Mapa stránek